Sponsorzy zawodów:

Sponsor Strategiczny: ISIKA Sklep Wędkarski

Sponsorzy pozostali:

Sklep-karpiowy.pl

Invader

Bandit Carp

Carp Seeds

Lista sponsorów zostanie uzupełniona

Patronat medialny: karpiostrada.pl

Nagrody:

I miejsce – Nagrody rzeczowe + Puchar

II miejsce – Nagrody rzeczowe + Puchar

III miejsce – Weekendowa zasiadka na łowisku Samsieczno dla drużyny + Puchar

Największa ryba zawodów – Nagrody rzeczowe + Puchar

Regulamin:

 1. Zawody odbywają się na żywej rybie zgodnie z zasadą „catch and release”, czyli „złów i wypuść”. Termin zawodów: 18-21.06.2019
 2. Do klasyfikacji zaliczane będzie 3 największe ryby (karpie i amury) nie mniejszych niż 2 kg. mniejsze ryby należy bezzwłocznie wypuścić do wody nie czekając na sędziego.
 3. Wędziska rozstawiamy max. 5 m od tabliczki z nr stanowiska wszelkie nieporozumienia zgłaszamy natychmiast sędziom. Sędziowie są upoważnieni do rozstrzygania spraw spornych.
 4. W skład jednej drużyny może wchodzić maksymalnie 2 zawodników i 1 asystent. asystent może uczestniczyć we wszystkich czynnościach związanych z wyrzucaniem zestawów, holowaniem i podbieraniem ryb włącznie!
 5. Organizator wymaga od startujących posiadania maty i podbieraka o rozstawie ramion minimum 80 cm.. Preferowane maty typu kołyska lub maty o minimalnych wymiarach 100×50 cm i minimum 5 cm grubości. Przed zawodami odbędzie się kontrola mat. Nie zastosowanie się do minimalnych wymiarów mat będzie skutkowało dyskwalifikacją zawodników bez prawa zwrotu wpisowego.
 6. Holowanie ryby może być realizowane tylko w obrębie swojego stanowiska.
 7. Rybę należy tak holować aby nie miała styczności z żyłkami zestawów sąsiadów, w innym razie może zostać nie zaliczona.
 8. Każdy zawodnik, którego zestaw zostanie splątany przez rybę holowaną przez sąsiedni zespół, może ten fakt zgłosić sędziemu, ale nie musi.
 9. W czasie trwania zawodów zawodnicy mogą wchodzić do wody do wysokości ud.
 10. Do czasu zważenia ryba musi być przechowywana w worku karpiowym, 1 ryba – 1 worek. Po wyjęciu ryby z wody musi ona być umieszczona na macie karpiowej.
 11. Tylko organizatorzy oraz zarządca łowiska mają prawo do przeszukania sprzętu i samochodów zawodników (w ich obecności) w razie podejrzenia o złamanie regulaminu. Jeśli drużyna dopuści się oszustwa zostanie natychmiast wykluczona z zawodów, bez zwrotu poniesionych kosztów !!!
 12. Dozwolone jest łowienie jedynie metodą gruntową. Każda drużyna łowi maksymalnie na cztery wędki, zestaw może być wyposażony tylko w jeden hak. Zakaz używania drgającej szczytówki i metody spławikowej.
 13. Dozwolone jest korzystanie maksimum z trzech markerów tyczek do oznaczenia łowiska na jedną drużynę. Zabrania się stosowania markerów typu H.
 14. Zezwala się na wywożenie zestawów za pomocą środków pływających: pontonów, łódek łowiskowych, łódek zdalnie sterowanych. Obowiązkowe są kamizelki ratunkowe lub asekuracyjne zgodne z normami. Ich brak skutkuje ukaraniem drużyny żółtą kartką.
 15. Zakaz używania wszelkich przynęt zwierzęcych.
 16. Ryba holowana przed sygnałem zakończenia zawodów musi być podebrana maksimum do 15 minut po sygnale – koniec zawodów.
 17. W trakcie zawodów obowiązuje zakaz spożywania alkoholu.
 18. Zawodnicy są zobowiązani do umożliwienia robienia im oraz rybom zdjęć i filmowania przez organizatorów w czasie trwania zawodów, a także wyrażają zgodę na dowolne wykorzystanie ( publikację ) przez organizatorów wykonanych w czasie zawodów zdjęć i filmów.
 19. W czasie trwania zawodów na terenie łowiska obowiązuje całkowity zakaz poruszania się samochodem przez uczestników zawodów ( zakaz nie dotyczy organizatorów ).
 20. W momencie opuszczenia przez drużynę stanowiska należy wyjąć zestawy z wody.
 21. W czasie zawodów obowiązuje zakaz rozpalania ognisk.
 22. W razie niesprzyjających warunków pogodowych lub innych nagłych zdarzeń, organizatorzy mogą przerwać, lub wcześniej zakończyć zawody. W ostatnim przypadku, klasyfikacja generalna liczona będzie według stanu w momencie przerwania imprezy
 23. Zakaz nęcenia ziarnem (kukurydza, groch, łubin, orzech tygrysi) za wyjątkiem gotowanej konopi, kukurydzy konserwowej oraz kukurydzy preparowanej z firm, Carp Seed i Carp Old School
 24. Zawodnicy zobowiązani się do stosowania przepisów nadrzędnych dotyczących walki z pandemią COVID-19

Losowanie stanowisk

Losowanie stanowisk odbędzie się w następujący sposób:
Będą dwa pojemniki do losowania, w jednym z nich będzie numer drużyny, a w drugim numery stanowisk. Najpierw zostanie wylosowana pierwsza drużyna (przez któregoś z zawodników), która będzie losować dla siebie numer stanowiska, a następnie z drugiego pojemnika następną drużynę i tak kolejno aż do skończenia losowania.

Program Czerwcowego Pucharu Samsieczna 2020

Każdy z uczestników zawodów przed losowaniem stanowisk musi zgłosić się do biura zawodów w celu rejestracji i potwierdzenia tożsamości. W przypadku nie zgłoszenia się drużyny do rejestracji, organizator ma prawo zdyskwalifikować tę drużynę.

18.06.2019 – czwartek

08.00 – 10.00 – otwarcie biura zawodów, rejestracja zawodników i asystentów

11.00 – oficjalne rozpoczęcie zawodów, losowanie stanowisk

11.30 – zajmowanie stanowisk

14.00 – rozpoczęcie łowienia

20.00 – ważenie

19.06.2019 – piątek

8.00 – pierwsze ważenie

20.00 –drugie ważenie

20.06.2019 – sobota

8.00 – pierwsze ważenie

20.00 – drugie ważenie

21.06.2019 – niedziela

8.00 – pierwsze ważenie
9.00 – koniec zawodów
9.00 – 10.00 – ostatnie ważenie ryb przez sędziów, opuszczanie stanowisk, podsumowanie wyników

10.30 – 12.00 – ogłoszenie wyników, wręczenie nagród, zakończenie zawodów.

Więcej informacji na temat uczestnictwa w imprezie i samej wody można uzyskać bezpośrednio u organizatora pod numerem 509347463 lub mailem: lowisko@lowisko-samsieczno.pl